Očistná kůra 3+3+3

16.03.2011 13:18

Očistná kůra, jak jsem ji pro sebe vytvořila po létech experimentů.

Očistu provádím na jaře a na podzim. První den zahájím šankaprakšalánou. Tato očista trávicího traktu bývá popsána v jógové literatuře i hojně na internetu. Nejčastějším zdrojem je návod podle André van Lysebetha, který pro nás dával množit i Herbert Konečný. Ke svému způsobu provádění se každý dopracuje praxí. Například na této webové stránce je jeden takový návod. www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_02.php První den, kdy provádím sankaprakšalánu, jím jen dobře uvařenou bílou rýži s máslem, uvařenou mrkev a čočku. Další dva dny jím celozrnnou rýži a zeleninu. Takže na jeden den si uvařím jeden a půl hrníčku rýže. Mohla bych i více, ale na víc člověk nemá ani chuť. A z různé zeleniny uvařím polévku (kořenová zelenina, zelí, pórek, brokolice, atd.). Když začíná být polévka jednotvárná, tak si zeleninu podusím na pár kapkách oleje. Nic nesolím. Jen rýži vařím spolu s mořskou řasou. Mohu dochutit neostrým kořením. Trochu zeleniny si sním i syrové, ale to jen na zpestření. A nezapomenout pít vodu. Taky bylinkové čaje uklidní žaludek. 

Další tři dny piju ovocné a zeleninové šťávy. Ředím je zase hodně vodou. Dopoledne jablečnou a odpoledne ze směsi zeleniny (mrkev, červená řepa, celer, trochu zelí, rajče a paprika na dochucení, okurek). Mám toho zhruba 2 krát ¾ litru. Šťávu si vytlačím doma na odšťavňovači. Ale šťáva se dá koupit i ve zdravé výživě.

No, a poslední tři dny jsou stejné jako druhý a třetí den. 

To je můj vzorec. Říkám mu 3+3+3 (3 dny rýže a zelenina, 3 dny šťávy a 3 dny rýže a zelenina). Předkládám vám ho jen jako inspiraci. Systém 3+3+3 mohu změnit na 2+2+2 nebo 3+1+3. Nebo místo šťáv pít jen čistou vodu, atd. 

Toto je očistná kůra nikoli dieta na zhubnutí. I když zhubnete 2 až 3 kg, v dalších týdnech je naberete.

Kontakt

www.jitka-joga.cz

jita.muller@seznam.cz

Jitka Müllerová
Bezručova 952
Frýdlant nad Ostravicí
739 11

603 393 789

IČ: 44746890

Vyhledávání

CVIČENÍM PROTI BOLESTI

Podle instrukcí na www.youtube.com/playlist?list=PLuFItaIpVtRSao9gxKAkKT9YPeMZk8qD-  můžete pravidelným cvičením v klidu domova odstranit bolesti pohybového aparátu.

 

Až budete mít pocit,

ŽE SE VÁM NECHCE, vzpomeňte si na toto video.

www.youtube.com/watch?v=McLeerGhnd4

 

Harmonická strava 

www.dr.frej.cz

Výstižné, stručné a zahrnující vše potřebné. Doporučuji k přečtení.

Harmonická strava.doc (36 kB)


 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode