Detoxikace

Jen čistý organizmus může být zdravý

Co je to detoxikace? Jde o očištění organizmu zevnitř, o odstranění toxických látek z těla. Můžeme ji vnímat jako celkovou, tedy jako očištění těla zevnitř jako celku, a cílenou, při které se snažíme o očistu konkrétního orgánu či systému. Vyčištění organizmu má velmi příznivý vlyv na zdraví a vitalitu. Při detoxikaci dochází k uvolňování jedovatých látek z těla, k rozpouštění různých ložisek a k uvolňování hlenů. Podmínkou dobré detoxikace je dobré vylučování odpadních látek a samozřejmě správný pitný režim, aby se uvolněné nepotřebné látky mohly co nejdříve z těla vyloučit.

Únava, malátnost, podrážděnost, lenivost, letargie, nespokojenost ... S těmito stavy musíme počítat, když tělo pravidelně nedetoxikujeme. Člověk, který má silně znečištěné tělo se vyznačuje slabou až žádnou pevnou vůlí. Následně dochází k narušení imunity a v konečném důsledku ke vzniku různých chorob.

Jaro - ideální čas na očistu

Na jaře se detoxikujeme proto, protože v zimě jsme zatížili více než v jiném ročním období tlusté střevo sladkostmi, mastnými a těžkými jídly, které překyselují náš organizmus. Souvisí to i s končícím se rokem. Je méně slunečního svitu, věnujeme se méně aktivitám venku v přírodě, strava je méně bohatá na vitamíny. V těle se vytvářejí stresové toxické látky. Na jaře jsou aktivní játra a žlučník, které potřebují též důkladně pročistit. Detoxikujeme se, aby se uvolněná energie použila na regeneraci orgánů.

Pro dobrý start trio "vzduch-voda-obilniny"

Detoxikační proces dobře nastartuje zvýšený příjem čerstvého vzduchu, kvalitní vody a stravy. Můžeme začít procházkami v přírodě, při kterých aplikujeme břišní dýchání, to znamená hluboký nádech nosem do oblasti břicha následovaný úplným výdechem. Zabezpečíme si přísun čerstvé neperlivé vody případně půl dne odstavené vody z kohoutku, minimálně 1,5 l. Dbáme na stravu bohatou na obiloviny, obzvláště ve formě celých vařených zrn. Spojením "vzduch-voda-obilniny" v našem těle aktivujeme energii, která výrazně podpoří začátek očisty.

Jednoduché očistné kůry pro podporu jater

1. vysadit veškerý tuk i živočišné potraviny, nahradit zeleninou, obilovinami a luštěninami, vše připravené na vodě - 14 dní

2. vysadit kompletní bílkovinu tzn. i luštěniny, nejíst pečivo, pečená forma brání očistě jater - 7 až 14 dní

3. rýžový půst - místo hladovění jen celozrnná rýže s mořskou řasou, hodně pít vodu a zásadité čaje (Bancha, Kukiča) - 1 týden

Nebojme se problémů, jsou známkou regenerace

V době očisty těla dochází i k nepříjemným reakcím. Je to dobré znamení, že se orgány probudily a začaly svou regeneraci. Spánek je zdravější a klidnější, ale přechodně může být i nepokojný. Můžeme se víc, a ze začátku i se silným zápachem potit a na pokožce se může udělat jakoby alergická vyrážka. Moč může být tmavější, více zapáchat a stolice hlenovitá. Nosní sliznice se očišťuje vykašláváním hlenů. U žen se může vyskytnout gynekologický výtok. Taky se mohou objevit i starší nemoci, které nebyly doléčené. Tyto nepříjemné projevy jsou jen dočasné.

podle Mgr. Zuzany Somorovské

      

Dobrou zkušenost, jak se očistit a zároveň zhubnout mají mí přátelé. Celá rodina vařila a stravovala se podle knihy

Antónie Mačignové
Najezte se do štíhlosti

s podtitulem Zhubněte, jednou pro vždy

Kniha obsahuje jídelníček na 28 dní detoxikačního programu, při němž se netrápíte hlady. Naopak – čím víc doporučené stravy zkonzumujete, tím rychleji odbouráte podkožní tuk – pokud budete dodržovat potřebný pitný režim!

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode