O mě

Jmenuji se Jitka Müllerová a vedu cvičení jógy v Ostravě Zábřehu v tělocvičně ZŠ Kosmonautů a ve Frýdlantu nad Ostravicí v relaxačním a sportovním centru Kotelna. Absolvovala jsem školení učitel jógy 2. třídy  pod hlavičkou Fakulty tělesné výchovy v Praze, nespočet seminářů vedených domácími i indickými jógíny. Taky mě utvářela léta cvičení u Herberta Konečného a jógová praxe pod vedením Jogi Sat Natha (www.yogashrama.cz). Nejdůležitější je však pro mě zkušenost z vlastní praxe. Spolu s přibývajícím věkem a dobou, po kterou vedu cvičení, je pro mě prvořadé, abychom si nevhodným cvičením neuškodili. Proto dbáme na správné zaujetí pozic a provádění pohybů. Učíme se být citliví a vnímaví, pracovat s pocity, i s těmi nepříjemnými, to nás učí snášenlivosti. Cvičíme jógové pozice, abychom se naučili dýchat v různých stavech těla.

Tuto webovou stránku jsem vytvořila pro své cvičence, abych doplnila jógovou praxi o teoretickou část, o náměty k zamyšlení. Na začátku každé lekce v krátkosti nastolím téma pro následující cvičení. Nebo sdělení, které by mohlo zajímat mé cvičence, u nichž předpokládám zájem o zdravý životním styl. Vše, co nestihnu sdělit v úvodních pěti minutách, naleznete v článcích na těchto stránkách. Teorii totiž v našich hodinách omezujeme na minimum. Praktickým cvičením pracujeme na zkvalitnění našeho těla a mysli a tím spokojenosti se sebou samým.

Náměty ke cvičení čerpám především od autorů: Milan Polášek, Dr. svámí Gítananda Giri, Dr. Mukund V.Bhole, André van Lysebeth, Ivana a Jan Knaislovi, Dr. Karel Nešpor www.drnespor.eu, časopis Jóga dnes www.jogadnes.cz, a ze systému vytvořeném Josephem Pilatesem. 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode