Imunita a detoxikace

27.10.2011 18:00

Imunita a detoxikace spolu úzce souvisí. Detoxikované tělo, tedy vyčištěné od nánosů odpadních látek a jiných nečistot se stává imunní a je schopno zpracovat látky imunitu podporující. Pak snadno odolává nákaze a nachlazení. Než se však pustíte do nějaké očistné nebo odtučňovací kůry, uvědomte si, že důležitější je to, jak myslíte, nikoli, co jíte. Že je zbytečné trápit se nad tím, co jste udělali špatně, a co byste měli udělat lépe, radujte se ze života (včetně jídla).

Imunita  (převzato z časopisu Jóga dnes 3/2011)

Vitamín nebo doplněk stravy? Jenom vyhazujeme peníze, protože naše zanesená střeva nepustí živiny do organismu a nechají je putovat rovnou do záchodové mísy.

Můžeme se tedy smířit s tím, že každý den ráno spolkneme plnou hrst pilulek na všechny naše neduhy, zapijeme sladkou limonádou a zajíme uzeným bůčkem. Ale zrovna tak se můžeme rozhodnout udělat sami pro sebe něco užitečného. Starat se o sebe přirozenou cestou.

Stačí zařadit do všedních dnů více pohybu, odpočinku a relaxace. Pravidelná, pestrá a lehká strava bude naše tělo udržovat zdravé a svěží. Díky tomu ušetříme spoustu peněz za různé doplňky, prášky a jiné chemické prostředky a můžeme je utratit za věci, které nám udělají radost. Imunitu tak podpoříme mnohem účinněji, a ještě z toho budeme mít lepší pocit.

Co by se mělo objevit na jídelníčku v období pozdního léta a podzimu

Především kořenová zelenina, tuřín, celer, pastinák, mrkev, petržel, bílá ředkev, květák, jablka, hrušky, švestky, hroznové víno, kukuřice, dýně, brambory, jáhly, cibule, česnek, zázvor, luštěniny, celozrnná rýže, ořechy, kvalitní za studena lisované oleje, libové maso.

Přípravky na zlepšení imunity

  • Propolisové produkty – včelí produkty jsou bohaté na bioflavonoidy. Chrání organismus proti virovým infekcím. Uplatníme i při nachlazení.
  • Extrakt z hug Shiitake, Reishi a Maitake – velice účinně posiluje imunitu
  • Rakytníková šťáva – obsahuje velké množství vitamínu C, posiluje imunitu, pro děti lze použít i sirup. K dostání v prodejnách se zdravou výživou nebo lékárnách.
  • Echinacea/Třepatka – povzbuzuje aktivitu imunitního systému. Ideální je jako prevence.

Detoxikace

Vybrala jsem pro vás. Správně provedená detoxikace.doc (32 kB)

A taky návod na Šankaprakšalánu  www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_02.php

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode