Aby bedra nebolela

03.10.2013 15:01

Co dělat během dne

Optimální pozicí beder pro udržení jejich stability a nepřetížení svalů, je zachovat si její fyziologické prohnutí. Na židli si nastavte bederní opěrku tak, aby respektovala tvar vašich beder. Ve stoji nebuďte v mírném předklonu, ale mírně pokrčte kolena a více pracujte celými dolními končetinami. Nebuďte ve statických polohách (bez pohybu) dlouho. Pokud nemáte dobrou stabilizaci trupu, svaly kolem páteře se unaví a mohou způsobovat bolest z přetížení. Proto se vždy po chvíli sezení v kanceláři projděte, protáhněte, nebo si klidně lehněte na zem, kde si zacvičte, nebo nechte tělo odpočinout pouhou změnou polohy, úlevou od gravitace. Pokud pracujete fyzicky, naopak se zastavte, zkuste tělo vyrovnat do vzpřímeného stoje. Jestliže se hodně často skláníte a předkláníte, můžete naopak provádět mírné záklony v bedrech. Také se můžete položit na rovnou podložku a nechat tělo na krátký okamžik uvolnit. K původní činnosti se vracejte pomalu, patrně vstávejte a to vždy přes bok. Pohyb nebo uvolňování by mělo přinášet úlevu, nikoliv bolest.

Procvičování páteře

Před započetím cvičení či práce si zkontrolujte, jakou zaujímáte polohu a popřípadě ji opravte tak, aby bedra byla vyrovnaná (ani přehnaně prohnutá ani vyhrbená. Při samotném pohybu si uvědomujte, jaké svaly pracují, břicho nenechte vyklenout, ale jemně je držte zpevněné a zploštělé, zapojte do kontroly i dech. Cviky, které jsou vhodné k uvolnění beder, dělejte vždy pomalu, plynule s koordinací dechu, v krajních polohách lze přidat i výdrž. Vhodné je procvičit páteř pohyby do všech stran. Tedy do předklonu, úklonu, záklonu i rotace.

 

Kontakt

www.jitka-joga.cz

jita.muller@seznam.cz

Jitka Müllerová
Bezručova 952
Frýdlant nad Ostravicí
739 11

603 393 789

IČ: 44746890

Vyhledávání

CVIČENÍM PROTI BOLESTI

Podle instrukcí na www.youtube.com/playlist?list=PLuFItaIpVtRSao9gxKAkKT9YPeMZk8qD-  můžete pravidelným cvičením v klidu domova odstranit bolesti pohybového aparátu.

 

Až budete mít pocit,

ŽE SE VÁM NECHCE, vzpomeňte si na toto video.

www.youtube.com/watch?v=McLeerGhnd4

 

Harmonická strava 

www.dr.frej.cz

Výstižné, stručné a zahrnující vše potřebné. Doporučuji k přečtení.

Harmonická strava.doc (36 kB)


 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode