Vánoční úvaha o lásce

20.12.2017 13:12

K letošním Vánocům Vám přeji hodně Lásky. Když vám přeji lásku, tak vám nepřeji nic, co byste již neměli. Tento stav, prožitek si nosíme v sobě. Nikdo nám ho nedal a nikdo nám ho tedy nemůže vzít. Je stále v nás, ale je většinou zakryt jinými zkušenostmi a stavy, a tak se nachází ve stavu spánku. Probuzení lásky zažíváme při některých událostech jako je pohled na krásu přírody, setkání s blízkým člověkem, když nás někdo obdaruje nebo naopak když my prokážeme laskavost jinému člověku. Cítíme něco neuvěřitelného, krásného a radostného. Nejvíce se brána srdce otevře, když se zamilujeme. Svět je najednou plný jasu a všechno nás těší. A když se po nějaké době láska začne vytrácet, místo abychom obrátili pozornost dovnitř a hledali zdroj tohoto prožitku v nás, obrátíme pozornost k objektu venku a chceme po partnerovi, aby on nám lásku vrátil. Stáváme se na objektech, které lásku vyvolaly závislými.

Téma Lásky je obsahem čtvrtého energetického centra, čtvrté čakry. Jejími kvalitami jsou: láska, radost, pocit bezpečí. Srdeční čakra je umístěna uprostřed hrudníku v úrovni srdce. Endokrinní žlázkou je brzlík, který se stará o tvorbu protilátek, které se dostávají krevním oběhem do celého těla. V dospělosti sice zakrňuje, avšak v energetické rovině přebírá jeho funkci prožitek lásky, při němž náš imunitní systém sílí a my se cítíme skvěle. Lidé, kteří našli lásku v sobě, jsou zdravější fyzicky i psychicky.

Jak svůj zdroj lásky otevřít? Co kdybychom začali u našeho chování ke druhým. Aby bylo vlídné, v klidu a lásce. Vyzkoušejte třeba pomůcku, kterou ve své knize „Jak být milejší“ navrhuje Dr. Nešpor. Při jednání s lidmi je v duchu oslovovat milá paní úřednice, milá paní prodavačko, milý kolego, milý pane doktore. Také se mi osvědčilo, že když jsem nervózní, že něco nestihnu, tak si řeknu "uklidni se a dělej to s láskou", pak už to nejde dělat rychle a s neláskou a pocit z práce se změní. Začněme všichni u sebe, buďme vlídní, lásku prožívejme srdcem a nikoho neodsuzujme za jeho chování, vždyť každý je na své cestě hledání lásky. Za maskou zevní osobnosti každého člověka je átman, naše věčné já, které máme se všemi lidmi společné.

Kontakt

www.jitka-joga.cz

jita.muller@seznam.cz

Jitka Müllerová
Bezručova 952
Frýdlant nad Ostravicí
739 11

603 393 789

IČ: 44746890

Vyhledávání

CVIČENÍM PROTI BOLESTI

Podle instrukcí na www.youtube.com/playlist?list=PLuFItaIpVtRSao9gxKAkKT9YPeMZk8qD-  můžete pravidelným cvičením v klidu domova odstranit bolesti pohybového aparátu.

 

Až budete mít pocit,

ŽE SE VÁM NECHCE, vzpomeňte si na toto video.

www.youtube.com/watch?v=McLeerGhnd4

 

Harmonická strava 

www.dr.frej.cz

Výstižné, stručné a zahrnující vše potřebné. Doporučuji k přečtení.

Harmonická strava.doc (36 kB)


 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode